SILVER & METAL / Silver / Fruit dish 7347012
nr 734 7012
FRUIT DISH
på fot, nickel silver, late 19th century, height: 31,
på fot, nysilver, sent 1800-tal, höjd: 31
SEK 800
Monday January 16 2012
at 17:16:07
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr
450 kr
500 kr
750 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.